İzmir bayraklı’da bulunan anaokulumuz  Tüm bölümleri 3-6 yaş arası öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş, bağımsız bir binada hizmet vermektedir.Her yaş grubu için ayrı ayrı geniş ve aydınlık sınıflar, ilgi merkezleri, modern ve zengin oyuncaklarla donatılmış oyun odası, bahçe içerisinde oyuncaklarla donatılmış oyun parkı,kış dönemleri için kış bahçesi, yemekhane ve yaş gruplarına göre ayrı ayrı tuvaletler mevcuttur.

Okulumuzda öğrencilerimiz 3-6 yaş aralığında olup, sınıflarımızı yaş gruplarına göre ayırmakta ve gün içinde öz oyun saatlerinde farklı sınıfları kullanabilmektedirler. Her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmeni vardır.Servis öğretmeni ve yardımcı öğretmenler dahil tüm öğretmen kadromuz çocuk gelişimi ve eğitimi / okul öncesi öğretmenliği mezunudur. Servis öğretmeni, aşçı, temizlik elemanı ve şoför okulumuzun kendi bünyesinde bulunan çalışanlardır.

Eğitim kadromuz, mesleki olgunluk ve alan donanımı açısından tecrübeli, kendini geliştirmeye yönelik çalışmalarda katılımcı, sevgi ile çocuk eğitimini ilke edinmiş, ekip ruhu ile çalışanlardır.

MİSYONUMUZ
Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, çalışkan, sorgulayıcı, araştırıcı, paylaşımcı, girişimci, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, yaratıcılığı gelişmiş, ilgi alanları ortaya çıkarılarak desteklenmiş, kendi kendini ifade edebilen sağlam kişilikli bireyler yetiştirmek. Bilgi yüklemek yerine, çocukların öğrenme isteğini artırmak, kendisini ve çevresini tanımasına olanak vererek öğrendiklerini uygulayabilecekleri ortamı sağlamak temel misyonumuzdur.
 
VİZYONUMUZ
Okulumuzda verimli bir eğitimin temel ihtiyaç olarak kabul edilmesini; her velinin, çocuğuna eğitim için her türlü fırsatın verildiğini bilmesini; hem öğretmenlerin, hem de öğrenenlerin birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inanmasını; Herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çalışmasını istiyoruz. Ne istediğini bilen eğitimli bir milletten, eğitimli bireylerden oluşan bir millet oluşturmanın yolunun, anaokulu düzeyinden başlayan eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz.

BİZ KİMİZ ?

Pembeköşk Anaokulu 2002 yılında Bayraklı da 'Yetenek Geliştirme Programı' uygulayan ilk ve tek anaokulu olarak hayata geçmiştir. Okulumuz klasik anaokulu ezberci ve dayatmacı eğitim anlayışı kalıplarından çıkarak, çocukların doğuştan gelen ve zamanla yitirdiği yetenekleri erken çocukluk döneminde profesyonel eğitimciler desteği ile fark etmek, geliştirmek ve yönlendirmek hedefiyle kurulmuş olup sürekli değişim ve gelişim içerisinde yoluna devam etmektedir.
Okulumuzun en temel amacı; çocukların sevgi dolu güvenli bir ortamda, sosyal grup içerisinde kendilerini mutlu hissetmeleri, hayallerini ve isteklerini özgüvenle ifade edebilmeleri, kendisine ve çevresine duyarlı, sorumluluklarının bilincinde bireyler olmalarını sağlamaktır…
Eğitim programımızda Milli Eğitim Bakanlığı programının yanı sıra çoklu zeka programı uygulamaktadır. Uyguladığımız karma eğitim modeli doğrultusunda yaptığımız Anadili , Fen-doğa, oyun etkinlikleri ve Okuma yazma hazırlık çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı drama, orff öğretisi temeline dayalı müzik etkinlikleri, drama, bale eğitimi rotasyon ile kavram sınıflarımızda yapılarak öğrencinin bütünsel gelişimi desteklenirken yetenek ve becerileri de keşfedilmekte ve geliştirilmektedir. Ayrıca okulumuzda hafta sonu hobi çalışmaları ve doğum günü parti organizasyonları gibi diğer etkinlikler de yapılmaktadır.

HEDEFLERİMİZ

Çocuklarımız için koyduğumuz hedef, onları aşağıdaki pembe köşk hedeflerini gururla ve inançla söyleyebilecek seviyeye getirmektir :

– Yaşadığım topluma ve dünyaya saygılı,
– İnsan, hayvan ve doğa haklarını koruyan,
– Her zaman üreten ve çalışan,
– Problem değil çözüm bulan,
– Yaratıcı düşünebilen,
– Vatanımı seven ve Atatürk’ün izinde,
– Her zaman neşeli ve mutlu bir insan olacağıma söz veriyorum…
 
Velilerimiz için koyduğumuz hedef, onların biricik varlıklarını onlar adına topluma ve hayata hazırlarken bir taraftan da ebeveyn olmanın sorumluluklarını hatırlatmak ve örnek bir yetişkin olmanın farkındalığını geliştirmektir…
 
Çocuklarımız için koyduğumuz hedef, onları aşağıdaki pembe köşk hedeflerini gururla ve inançla söyleyebilecek seviyeye getirmektir :

– Yaşadığım topluma ve dünyaya saygılı,
– İnsan, hayvan ve doğa haklarını koruyan,
– Her zaman üreten ve çalışan,
– Problem değil çözüm bulan,
– Yaratıcı düşünebilen,
– Vatanımı seven ve Atatürk’ün izinde,
– Her zaman neşeli ve mutlu bir insan olacağıma söz veriyorum…
 
Velilerimiz için koyduğumuz hedef, onların biricik varlıklarını onlar adına topluma ve hayata hazırlarken bir taraftan da ebeveyn olmanın sorumluluklarını hatırlatmak ve örnek bir yetişkin olmanın farkındalığını geliştirmektir…

STANDARTLARIMIZ

Pembe Köşk ÇALIŞMA GÜN VE SAATLERİMİZ :

Pembe Köşk de12 ay süresince (milli, dini bayramlar, yeni yıl, valiliğin tatil uyarıları hariç) faaliyetlerimiz devam eder. Eğitim-öğretim dönemi Eylül-Haziran, Yaz okulu dönemi Temmuz – Ağustos’tur.
Hafta içi = 07:00-19:00 (açılış ve kapanış saatleri)
Tam gün = 07:00-19:00(sabah kahvaltısı+öğle yemeği+ikindi kahvaltısı+branş etkinliklerini kapsar)

Yarım gün = 07:30-13:00 (sabah kahvaltısı+meyve saati+ öğle yemeği+ aktiviteler )
Play Group uyum programında öğrencilerimiz için 20 saatlik paket program, 3 yarım, 3 tam, 5 yarım, 5 tam gün seçenekleri vardır.
3 yaş 5 yarım ya da 5 tam gün, 4–6 yaş ise 5 tam gün okula devam etmelidir.

GÜVENLİK:
Sadece başvuru formunda belirttiğiniz isimlere çocuk teslim edilir.
Aile dışındaki akraba, yakın arkadaş gibi kişilere sizin onayınız olmadan gözlem amaçlı dahi çocuğunuzun izlenilmesine izin verilmez.
Okulumuzdaki materyaller çocuk güvenliği düşünülerek konumlandırılmışlardır.
Okulumuzda yılda iki kere deprem ,yangın ve acil kaçış planı tatbikatları yapılır.

SAĞLIK:
Anaokulumuzda tüm personelimiz her yıl ilk yardım eğitimi alır.
Tüm öğrenciler kendi doktorlarından rapor alarak kayıt olurlar.
Aşırı öksüren, ateşli, bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler evde dinlenir. Okula kabul edilmezler. evde dinlendirilmelidir
Okula ilaç getirilecekse öğrencinin bulaşıcı hastalığı olmadığını belirten raporla birlikte getirilir.
Ciddi yaralanma durumunda veliye haber verilir ve öncelikle tercih ettikleri, yoksa en yakın sağlık kuruluşuna gidilir.

ACİL DURUMDA İLETİŞİM
Okulumuzda resmi ve dini tatiller velilere yazılı duyuru (iletişim defteri), whatsapp yolu ile bildirilir. Olumsuz hava koşulları sebebi ile M.E.B. veya Valilik kararı ile alınan ani tatil kararları ise whatsapp yolu ile duyurulur.
Okul saatleri içerisinde oluşabilecek herhangi bir doğal afet durumunda çocuklarınızın okulda güvende olmaları için her şeyi yapacağımızdan lütfen emin olunuz. Siz velilerimiz ile en kısa sürede iletişim kurarak çocuğunuzun güvenli bir şekilde size teslim edilmesi okulumuz tarafından sağlanacaktır.

HİJYEN:
Binamızın zemini hijyen için uygun antialerjik malzeme ile kaplıdır.
Tüm ziyaretçilerimizin okulun içinde galoş giymeleri gerekir.
Çocuklarımız yanlarında okul içinde giymek üzere yedek ayakkabı getirmelidir.
Tuvaletlerimiz her gün dezenfektan ile temizlenir, ayrıca kontrol edilir.
Günlük olarak mutfak personelinin vücut ve malzeme temizliği kontrol edilir.
Çocuklarımızın oyuncakları ve diğer kullandıkları malzemeler her hafta sonu hijyen kurallarına uygun olarak temizlenir.

BESLENME:
09:00 – 09:30 Kahvaltı
12:00 – 12:30 Öğle Yemeği ( Play group)
12:30 – 13:00 Öğle Yemeği ( 3-6 yas)
15:30 – 16:00 İkindi Kahvaltısı
Yiyeceklerimiz günlük olarak mutfaklarda aşçılarlar tarafından hazırlanmaktadır.
Menülerimiz çocukların günlük et, süt, tahıl, sebze, meyve ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmaktadır.
Her gün mutlaka bir adet süt ürünlerinden öğrencilerimize verilir.
Öğrencilerimize içecek olarak ayran, süt, limonata, bitki çayı, komposto verilir.
Her gün mutlaka bir öğün meyve verilir.
Meyve ve sebzeler mevsimine göre alınır.